____________

 

Články:

Ako správne údiť

Sprievodca drevnou štiepkou na údenie

 

____________

 


Úvod » Údiarne » GRILY na pelety

Údiarne / GRILY na pelety

V tejto sekcii nebol nájdený žiaden tovar.


 

ČO ROBÍ Z YODERA TAK UNIVERZÁLNY VARNÝ SYSTÉM?

Yoder gril na pelety je schopný udenia, varenia a grilovania. Upečte rebierka, uvarte pizzu alebo opáľte hrubý steak a to všetko nad ohňom a dymom zo 100% tvrdého dreva. A to všetko s takou jednoduchosťou, ako keby ste zapli plynový gril!

 

AKÁ JE SPOTREBA PELIET V GRILE?

Spotreba peliet sa pohybuje v rozsahu 0,5 – 2 kg za hodinu, v závislosti na varnej teplote a prostredí. Gril dokáže opekať až 12 hodín v závislosti na varnej teplote a teplote prostredia. Izolačný obal dokáže znížiť spotrebu peliet. Pre štandardnú teplotu udenia v lete (115°C) je priemerná spotreba peliet približne 0,5 kg za hodinu.

 

MôŽEM V GRILE POUŽIŤ BEŽNÉ OHRIEVACIE PELETY?

Nepoužívajte vo svojom grille bežné ohrievacie pelety! Grily na pelety spaľujú pelety zo 100% tvrdého dreva, čoho výsledkom je čistý, prírodný dym. Ohrievacie pelety sú vyrábané z mäkkého dreva ako napríklad borovica, ktorá obsahuje trpké živice, ktoré obalia Vaše mäso ako aj Váš gril a ohnisko. To môže poškodiť gril alebo v lepšom prípade len veľmi skrátiť jeho životnosť. Okrem toho môžu ohrievacie pelety obsahovať aj lepidlá a iné toxíny, ktoré sa dostanú do mäsa.

 

AKO VYČISTÍM POPOL PO SPÁLENÍ PELIET?

Yoder gril na pelety je extrémne výkonný! Po spálení celého balenia peliet Vám ostane len veľmi malé množstvo peliet! Takže ohnisko stačí vyčistiť až po niekoľkých pečeniach. Najjednoduchší spôsob čistenia je popol jednoducho vysať.

 

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI YS480 A YS640?

Medzi YS480 a YS640 sú dva základné rozdiely. Prvý je veľkosť. YS640 má o 33% väčší varný povrch. Druhým rozdielom je pridanie regulačných klapiek (VDD) na YS640.

 

AKÁ JE HRÚBKA POUŽITEJ OCELE?

Varné telo je vyrobené z 3,5 mm ocele, čo poskytuje dostatočné zadržanie tepla, aby ste mohli piecť po celý rok. Zostava zásobníka a vozík sú vyrobené z 2,0 mm ocele.

 

Z ČOHO SÚ VYROBENÉ ROŠTY?

Rošty sú vyrobené z pochrómovaných oceľových tyčí s hrúbkou 6 mm.

 

OBSAHUJE GRIL AJ PREDNÉ A BOČNÉ POLICE?

Áno. Predné a bočné ulice sú vyrobené z pochrómovaných oceľových tyčí.

 

AKO MôŽEM PRESÚVAŤ GRIL?

Bežné grily sú vybavené párom koliesok aby sa mohli jednoducho presúvať po pevných povrchoch. Polička je zároveň aj rúčkou pre presúvanie grilu na nerovných povrchoch. Model s vozíkom má pneumatické kolesá pre zvládnutie náročného terénu.

 

AKÝ JE OBJEM NÁSYPNÍKA PELIET?

9 kg

 

AKÝ JE TEPLOTNÝ ROZSAH?

Od 65 do 315°C. Cez 370°C so súpravou pre priame pečenie.

 

AKO SA KONTROLUJE TEPLOTA?

Teplota je kontrolovaná digitálne s posunom o 3°C.

 

AKO DLHO TRVÁ NAHRIANIE?

Nahriatie pre priame opekanie trvá 10-15 minút. Nahriatie pre nepriame varenie trvá 20-30 minút.

 

KDE JE ULOŽENÉ OHNISKO?

Naľavo od varnej plochy. Prúd vzduchu je menej prchavý zľava doprava (z ohniska do komína) než je tomu u centrálne umiestneného ohniska, takže umiestnenie zásadným spôsobom zmenšuje počet horúcich miest v rohoch ako aj v predných a zadných okrajoch grily, čo umožňuje kuchárovi využiť väčšiu varnú plochu.

 

AKO FUNGUJE REGULAČNÁ KLAPKA (VDD)?

Ak je YS640 nastavený tradične (difúzor tepla je nasadený) regulačná klapka umožňuje dodatočnú kontrolu tepla. Ak je klapka zasunutá úplne dovnútra, ľavá polovica grilu bude teplejšia. Ak je klapka úplne vysunutá (otvorená), pravá polovica grilu bude teplejšia. Ak je klapka zasunutá približne 10 cm, povrch roštu bude piecť rovnomerne, čo vytvára dokonalé prostredie pre pomalé pečenie podobných kusov mäsa. Ak je nasadená súprava pre priame pečenie, je odporúčané úplne otvoriť klapku aby sa teplo rozšírilo po celom varnom povrchu.

 

AKO VYČISTÍM VNÚTRO GRILU?

Začnite tým, že ho rozoberiete, povysávate telo, použijete tenký nôž pre odstránenie nánosov a dokončíte pretrením citrusovým čistiacim prostriedkom.

 

AKÁ JE ZÁRUKA?

Záruka je 2 roky na zapaľovač, 3 roky na kontrolný systém a 10 rokov na varné telo.